2019 Entrants

Here are the confirmed entries for our 2019 Race.

Forename Surname Running Club
Michael Joel North Derbyshire RC
Lenka Sochor Unattached
Sarah Walton Matlock AC
Laurence Holmes Unattached
Charlie Field Steel City Striders RC
Simon Ross Steel City Striders RC
Shane Porteous Steel City Striders RC
Clive Downing Steel City Striders RC
Matt Broadhead Steel City Striders RC
Melanie Baker-Hunt North Derbyshire RC
Paul Taylor Clowne Road Runners Club
Matt Taylor Clowne Road Runners Club
Rosie Smith Steel City Striders RC
Adrian Fisher Steel City Striders RC
Gary Bates North Derbyshire RC
Martin Cutts Unattached
Kerrie Holland Vegan Runners UK
Stephanie Hill Vegan Runners UK
Henry Kay North Derbyshire RC
Steve Irvine Steel City Striders RC
Angela Barnston North Derbyshire RC
Lynne Delaney North Derbyshire RC
Steven Weston North Derbyshire RC
Kurt Fitch Unattached
Andrea Coupland Unattached
Kieren O'Sullivan Unattached
Joanne Hage Unattached
Lyndsey Blunkett Unattached
Seth Kirby Steel City Striders RC
James Broomhead Steel City Striders RC
Jane Huws Steel City Striders RC
Michael Squires Steel City Striders RC
Ian Sumner Unattached
Robert Scriven North Derbyshire RC
Daniel Cubitt Steel City Striders RC
Alex Green Steel City Striders RC
Rachel Scragg Unattached
Sarah Witham North Derbyshire RC
Dawn Short Steel City Striders RC
Anna Waterworth Steel City Striders RC
Jo Gleig Steel City Striders RC
Ian Blackburn Steel City Striders RC
Stephanie Street Steel City Striders RC
Liam Turner Steel City Striders RC
Luke Turner Unattached
Jeni Harvey Steel City Striders RC
Simon Gleadhall Steel City Striders RC
Katie Wood Unattached
Dean Mclaughlin North Derbyshire RC
Emma Holt North Derbyshire RC
Jamie Stark Unattached
Frances Norman Steel City Striders RC
Tom Brooks Steel City Striders RC
Karen Swift Unattached
Steven Lewis Steel City Striders RC
Paul Scragg Unattached
Lisa Nappin Derwent Runners (Derby)
Catherine Brailsford Unattached
Alan Dalton Steel City Striders RC
Jonathan Riley Derbyshire Dynamos
Keely Allen Belper Harriers
Richard Slater Steel City Striders RC
Eleanor Bailey Unattached
Bertie Warr Unattached
Clare Evans North Derbyshire RC
Martin Evans North Derbyshire RC
Philip Swirles Steel City Striders RC
Stuart Jones Steel City Striders RC
James Boreman Steel City Striders RC
Steven Schubeler Steel City Striders RC
Scott Liddle Steel City Striders RC
Chris Hodson Steel City Striders RC
Michael Slater Steel City Striders RC
Lucy Broom Steel City Striders RC
Simon Lock Notfast RC
Mark Ramsell Steel City Striders RC
Helen Eberlin Unattached
Rob Davies Steel City Striders RC
Stephen Slater Steel City Striders RC
Zoe Dickinson Unattached
Sarah Allcard Steel City Striders RC
Paul Donovan Unattached
Andrew Truby Unattached
David Bailey Steel City Striders RC
Letitia Hancock Steel City Striders RC
Jenny Reeves Unattached
Sian Thornton Unattached
Matthew Winslow Steel City Striders RC
Jane Evans Unattached
Mark Smith Unattached
Charlotte White Unattached
Laura Howe Unattached
Chris Guy Steel City Striders RC
Morven Lowe Steel City Striders RC
Ricky Page Unattached
Lindsey Craig Unattached
Adam McAuley Steel City Striders RC
Vikki McAuley Steel City Striders RC
Trevor Durham North Derbyshire RC
Bev Warwick North Derbyshire RC
Phil Brown Holmfirth Harriers AC
Grace Walker Unattached
Sandy Tomlinson Unattached
Kevin Tomlinson Milltown Milers
Robert Young Unattached
Jonathan Ayres North Derbyshire RC
Michael Corrigan Ripley Running Club
Sara Jones North Derbyshire RC
Ruth Jacks Steel City Striders RC
Malcolm Ward Clowne Road Runners Club
Eleanor Bull Steel City Striders RC
David Lunn South Derbyshire Road Runners
Conor O'Boyle Steel City Striders RC

Supported By RunBritain Scouts Certified Length